Produkty
Technická podpora
O nás
|
Suggest
Oblíbené položky jsou prázdné.
Menu
 

Montážní systém novotegra


Solární panely jsou skvělým způsobem, jak využít obnovitelnou energii ze slunce a snížit naši závislost na fosilních palivech. Spolu se střídači a bateriovými úložišti tvoří základní stavební kameny každé fotovoltaické elektrárny. Ale jak správně upevnit fotovoltaické panely na střechu nebo fasádu domu? K tomu slouží montážní systémy, které zajistí pevnost, stabilitu a jejich bezpečné uchycení. Jedním z nejmodernějších a nejkvalitnějších montážních systémů je novotegra.


Co je novotegra?


Novotegra je montážní a kotvící systém pro solární panely, který vyrábí naše mateřská firma BayWa r.e. Je to univerzální a flexibilní systém, který se hodí pro různé typy střech a fasád. Novotegra se skládá z hliníkových profilů, spojovacích prvků a příslušenství, které umožňují rychlou a snadnou instalaci solárních panelů. Konstrukční systém novotegra je certifikovaný podle německých i evropských norem a nabízíme na něj 12letou záruku.


Jak funguje novotegra?


Novotegra je modulární systém, který se přizpůsobuje individuálním potřebám každého projektu. Konstrukce lze instalovat na šikmé a ploché střechy i fasády a jsou vhodné pro všechny typy střešních krytin.


Novotegra pro ploché střechy: je to systém, který umožňuje instalovat solární panely na ploché střechy bez nutnosti proražení nebo lepení. Solární panely jsou upevněny na hliníkových rámech, které jsou zatíženy betonovými zátěžemi. Solární panely jsou natočeny pod úhlem 10° nebo 15° směrem k jihu nebo východu/západu. Tento systém je vhodný pro střechy s malou nosností nebo s citlivou hydroizolací.Novotegra pro šikmé střechy: je to systém, který umožňuje instalovat solární panely na šikmé střechy s různými druhy krytiny. Solární panely jsou upevněny na hliníkových profilech, které jsou připevněny k dřevěné konstrukci střechy pomocí speciálních háků nebo šroubů. Solární panely jsou natočeny pod stejným úhlem jako střecha nebo pod vyšším úhlem pro lepší využití slunečního záření. Tento systém je vhodný pro střechy s vysokou nosností a s různými typy krytiny, jako jsou tašky, plechy, břidlice nebo eternit.Novotegra pro fasády: je to systém, který umožňuje instalovat solární panely na fasády budov. Solární panely jsou upevněny na hliníkových profilech, které jsou připevněny k ocelové nebo dřevěné konstrukci fasády pomocí speciálních držáků nebo šroubů. Solární panely jsou natočeny pod úhlem 90° nebo nižším úhlem pro lepší využití slunečního záření. Tento systém je vhodný pro fasády s různými materiály, jako jsou cihly, beton, dřevo nebo sklo.


Certifikace a bezpečnost


Klademe důraz na kvalitu a bezpečnost našeho konstrukčního systému novotegra. Všechny komponenty testujeme sami v našich laboratořích a také externě ve spolupráci s nezávislými institucemi. Spolehlivost a kvalitu našeho systému potvrdilo získání mezinárodně uznávaných certifikačních autorit. Máme osvědčení od německé TÜV Rheinland, naše produkty nesou značku CE a na německém i britském trhu jsme získali certifikace ETN a MSC.


Jaké jsou výhody novotegry?


Novotegra je montážní systém pro solární panely, který má několik výhod oproti jiným systémům, jako jsou:


Vysoká kvalita a trvanlivost: novotegra je vyrobena z hliníku, který je lehký, pevný a odolný proti korozi. Novotegra je certifikovaná podle německých i evropských norem a nabízí 10letou záruku. Novotegra je navržena tak, aby odolala extrémním povětrnostním podmínkám, jako jsou vítr, sníh nebo déšť.


Univerzálnost a flexibilita: novotegra je modulární systém, který se přizpůsobuje různým typům střech a fasád. Novotegra nabízí různé varianty pro ploché střechy, šikmé střechy nebo fasády. Novotegra také umožňuje instalovat solární panely pod různými úhly pro optimální využití slunečního záření. Novotegra je kompatibilní s různými typy a velikostmi solárních panelů.


Rychlost a snadnost instalace: novotegra je systém, který umožňuje rychlou a snadnou instalaci solárních panelů. Novotegra se skládá z jednoduchých a standardizovaných prvků, které se snadno spojují a upevňují. Novotegra nevyžaduje žádné speciální nástroje nebo znalosti. Novotegra také minimalizuje poškození střechy nebo fasády při instalaci solárních panelů.


Konfigurátor Solar-Planit


Solar-Planit je jednoduchá online aplikace, která slouží k návrhu rozmístění fotovoltaických panelů a jejich způsobu ukotvení. Na základě zadaných parametrů navrhne počet ukotvení s jejich detailním rozmístěním a v případě instalace na plochou střechu spočítá potřebnou váhu balastního zatížení. Vše s ohledem na geografickou polohu daného projektu. Výstupem je detailní kusovník potřebných montážních komponentů, grafický návrh rozmístění panelů a výsledná cena dané konfigurace.

k
Porovnání produktů (0)
Zatím nebyly vybrány žádné produkty k porovnání